Touran

 

Braukšanas režīmu izvēle

 
Kā vien vēlaties.

 

Katram ir savs priekšstats par ideālajiem automobiļa iestatījumiem. Papildaprīkojumā pieejamā braukšanas režīma izvēles funkcija ļauj pielāgot piedziņas, stūres vadības, pārnesumkārbas un klimata kontroles iestatījumus Jūsu individuālajām vēlmēm. Tam ir pieejams arī īpašs individuālais režīms. Kad esat pielāgojuši un saglabājuši visas funkcijas, pietiek tikai ar vienu pogas spiedienu, lai padarītu tos par pamata iestatījumiem. Bet varbūt šodien Jūs vēlaties braukt taupīgi? Tādā gadījumā izvēlieties normālo vai ekoloģisko braukšanas režīmu. Tajā visa pamatā ir efektivitāte.
 


 


Elektroniskais balss pastiprinātājs

Vairs nekas nav jāpārbļauj.

 

Aizmugurē sēdošie ne vienmēr var saprast, ko saka autovadītājs. Lai jums nebūtu jāpārbļauj ceļa troksnis, atskaņotā mūzika vai citi trokšņi no ārpuses, jums palīdzēs elektroniskais balss pastiprinātājs. Tas ietilpst papildaprīkojumā piedāvātā Ģimenes komplekta klāstā apvienojumā ar „Composition Media“ atskaņotāju vai „Discover Media“ navigācijas sistēmu, pastiprina autovadītāja balsi un pārsūta to uz aizmugurējiem skaļruņiem. Balss pastiprinātāja ierīce izmanto mikrofonu, lai autovadītājs varētu, piemēram, vienoties ar līdzbraucējiem par nākamo pieturvietu.
 


 

 

Riepu spiediena uzraudzības sistēma

 
Kontrolēt ir labāk.

Riepu spiediens ietekmē degvielas patēriņu, riepu kalpošanas ilgumu un automobiļa vilkmi. Lai Jūs laikus būtu informēti par to, ka riepās ir pārāk mazs spiediens, jaunā Touran standartaprīkojumā ir iekļauta riepu spiediena uzraudzības sistēma. Ja griešanās ātruma sensori sistēmas darbības robežās uztver, ka viens no riteņiem griežas ātrāk nekā pārējie, kas liecina par nepietiekamu riepu apkārtmēru, mērinstrumentu panelī tiek izgaismots attiecīgs simbols.

Vēl precīzāku informāciju sniedz papildaprīkojumā pieejamā riepu spiediena kontroles sistēma. Sensori pie riteņiem, tostarp pie rezerves riteņa, sniedz informāciju par spiedienu katrā riepā un, ja vēlaties, attēlo to arī daudzfunkcionālajā displejā. Ja spiediens riepās ir zems vai krītas pārāk strauji, sistēma izdod vēl vienu brīdinājumu.


 
TSI


Maksimālā jauda katrai dienai.

Šādā veidā ir vislabāk vest bērnus uz bērnudārzu vai vējdēli uz pludmali. Jaunajam Touran pieejamie TSI dzinēji priecē ar lielu jaudu un zemu degvielas patēriņu. Darba tilpuma samazinājums apvienojumā ar tiešās iesmidzināšanas sistēmu un turbokompresoru nodrošina lielisku veiktspēju apvienojumā ar pārsteidzošu efektivitāti. Jaunajam Touran pieejamo dzinēju klāsts Jūs pārliecinās.
  

BlueMotion tehnoloģija

 

Iegūst tie, kuri bremzē.

Jaunā Touran virsbūve ne tikai izskatās labi – veidojot tās dizainu, liela uzmanība tika pievērsta gaisa pretestībai. Uzlabotā aerodinamika nodrošina efektīvu gaisa plūsmu automobilī un ap to.

Citi BlueMotion tehnoloģijas elementi nav tik acīmredzami. Piemēram, bremzēšanas laikā iegūtā enerģija tiek nogādāta uz automobiļa akumulatoru. Šo procesu sauc par bremžu enerģijas rekuperāciju. Tādējādi dzinējam ir retāk jāpatērē enerģija, lai lādētu akumulatoru.

Kad dzinējs netiek izmantots, piemēram, apstājoties pie luksofora sarkanās gaismas vai dzelzceļa pārbrauktuves, automātiski ieslēdzas Start-Stop sistēma. Tikko kā tiek nospiests sajūga pedālis, dzinējs atkal tiek iedarbināts, lai Jūs varētu turpināt braucienu.

Touran ar dubultā sajūga pārnesumkārbu DSG ir aprīkots arī ar brīvgaitas funkciju, kas taupa degvielu. Tā atvieno dzinēju, tiklīdz autovadītājs noņem kāju no akseleratora pedāļa. Tā kā augsta dzinēja apgriezienu skaita gadījumā netiek pazaudēts liels daudzums kinētiskās enerģijas, automobilis var ripot tālāk, nepatērējot degvielu. Nospiežot bremžu vai akseleratora pedāli, atkal tiek iedarbināts sajūgs.

  TDI

Jaudīgs, bet taupīgs.

Ja Jums ir ģimene, efektīva resursu izmantošana ir kas vairāk nekā tikai ekonomiska priekšrocība. Tas ir arī vērtīgs ieguldījums nākotnē. Patīkami, ka jaunajam Touran ir pieejami TDI dzinēji, kas izceļas ar nevainojamu veiktspējas un degvielas patēriņa līdzsvaru. Par to rūpējas dīzeļdegvielas tiešās iesmidzināšanas sistēma apvienojumā ar turbokompresoru. Rezultāts ir lieliska braukšanas kvalitāte un tīrāka sadegšana. Izmešu daudzumu līdz minimumam samazina izplūdes gāzu pēcapstrādes sistēma.