Touareg

 

Gatavs jauniem pārbaudījumiem.


Izcila vilkme uz ceļiem un bezceļiem, nepārspējams komforts un izsmalcināts dizains: ar jauno Touareg Jūs būsiet gatavi praktiski jebkuram piedzīvojumam un varēsiet baudīt ērtības ik dienu.
 

Ārējais dizains

 

Touareg dizains iemieso šī automobiļa spējas uz bezceļiem. Tam tik un tā piemīt eleganta aura, kuru izceļ izteiksmīgās līnijas un pirmšķirīgie elementi.

Izstaro spēku un eleganci.


Neatkarīgi no tā, vai Jums jāpārvar stāvākās nogāzes vai dziļākās bedres, Touareg to vienmēr izdara nevainojami. Tā proporcijas liecina, ka automobilis spēj sevi labi parādīt, savukārt saskaņotās detaļas iemieso patiesu eleganci. Jaunie trapeces formas priekšējie lukturi saplūst ar četriem hromētiem radiatora režģa stieņiem, radot pievilcīgu līniju un vienlaikus saplūstot ar A burta formas apakšējām gaisa ieplūdes atverēm, kas padara jaunā Touareg priekšpuses dizainu vēl iespaidīgāku. Spēcīgās formas automobiļa aizmugurē ir kļuvušas vēl pievilcīgākas, pateicoties dinamiskākam dizainam, pārstrādātam bamperim un izkliedētājam, kā arī izteiksmīgākām līnijām.

Lielisku efektu automobilim Toaureg piešķir četras jaunas virsbūves krāsas — „Reef Blue“, „Black Oak“, „Sand Gold“ un „Light Silver“. Automobiļa izskatu teicami papildina 18 collu „Arica“ diski, kas arī pieejami pirmo reizi, kā arī 20 collu „Masafi“ diski sudraba krāsā.

 



 

Salona dizains

 

Greznības ieskauts: Touareg salons atmodina sajūtu pasauli ar taustei patīkamo kvalitāti, elegantajām krāsām un īpaši izvēlētajiem materiāliem.
 

Ieskauti greznībā, lai arī kurp Jūs dotos.


Ar Touareg Jūs jutīsieties kā mājās gan brīvā dabā, gan pilsētas vidē. Par to nepārprotami liecina arī bezceļu automobiļa salona dizains. Tajā pirmklasīgs dizains saplūst ar dabiskiem materiāliem — „Bonanza Brown“ āda piešķir automobilim dzīvīgu aromātu, savukārt „Sapele Mahogany“ koka apdare izskatās vienkārši satriecoši. Darbojoties ar grozāmajiem slēdžiem, Jūs tūdaļ pamanīsiet to rievoto dizainu, kas ļauj tos vieglāk satvert un precīzi noregulēt nepieciešamos iestatījumus.

Touareg tagad ir pieejams arī ar jaunu salona apdares krāsu „St. Tropez“, kas lieliski saskan ar augstvērtīgajiem salona apdares materiāliem. Vēl viena patīkama iezīme ir baltais apgaismojums, kas ļauj vieglāk orientēties, neapžilbinot acis. Tas saistīts ar to, ka inteliģentais apgaismojuma dizains ir daļa no jaunā Touareg vispārējās salona koncepcijas.

 

Komforts un ērtības

 

Touareg vienmēr nogādās Jūs galamērķī, nodrošinot maksimālu komfortu un ļaujot saglabāt vēsu prātu, neatkarīgi no tā, vai Jums jāizbrauc pārpildītas pilsētas ielas vai nelīdzeni lauku apvidi.
 

Bezceļu automobilis ar biznesa klases komfortu.


Lai arī kādā reģionā Jūs atrastos, Touareg salona klimats būs ideāls vienmēr. Papildaprīkojumā pieejamā 4 zonu gaisa kondicionēšanas sistēma ļauj noregulēt atšķirīgu temperatūru, gaisa plūsmu un gaisa sadali četrās dažādās sēdvietās, savukārt gaisa kvalitātes sensors nepārtraukti nodrošina izcilu gaisa kvalitāti, piemēram, tunelī ieslēdzot salona gaisa recirkulācijas režīmu. Tāpat Jūs novērtēsiet arī augsto sēdekļu komfortu garākos pārbraucienos. Visi sēdekļi ir aprīkoti ar muguras balstu, kas ļauj pasažieriem sēdēt brīvā pozā, nenoslogojot muguru.

Vēl lielāku komfortu nodrošina papildaprīkojumā pieejamā bezatslēgas sistēma „Keyless Access“. Ar to Jums atslēga pat nav jāizņem no kabatas — kad Jūs pietuvojaties automobilim, sistēma automātiski atslēdz durvis un bagāžas nodalījumu. Turklāt ar „Easy Open“ funkciju bagāžas nodalījuma durvis iespējams atvērt ar vienkāršu kājas kustību, kas ir īpaši noderīgi, kad durvis ir jāatver ar pilnām rokām iepirkumu maisu. Tāpat arī nav nepieciešams taustīties pēc atslēgas, lai iedarbinātu dzinēju — pietiek ar to, ka tā ir Jums blakus.

 

Palīgsistēmas

 

Touareg ir plašs komforta un drošības aprīkojums, savukārt papildaprīkojumā pieejamās palīgsistēmas ļauj paaugstināt šos standartus pēc pašu vēlmēm.
 

Palīgsistēmas, kas vairo komfortu.


Touareg papildaprīkojumā ir pieejama virkne dažādu palīgsistēmu, kas dažādās situācijās var izrādīties ļoti noderīgas. Atpakaļskata kamera “Rear Assist” nodrošina lielisku skatu un ļauj redzēt, kas notiek Touareg aizmugurē, kur redzamība parasti ir slikta, to attēlojot radio vai radio/navigācijas sistēmas ekrānā. Attēlā ir redzamas arī līnijas, kas norāda stūrēšanas virzienu. Tas ne tikai atvieglo automobiļa novietošanu stāvvietā, bet arī piekabes pievienošanu.

Apkārtnes novērošanas palīgsistēma “Area View” ļauj izmantot veselas četras kameras, kuras no dažādiem leņķiem uzrauga vissliktāk pārredzamās daļas ap automobili, tās attēlojot radio vai navigācijas sistēmas ekrānā. Tajā ietilpst arī skats Touareg priekšpusē. Turpretī perpendikulārās satiksmes skatā iespējams redzēt, kas notiek automobiļa priekšā un aizmugurē pa labi un pa kreisi. Tas ir īpaši noderīgi situācijās, kad redzamību ietekmē, piemēram, blakus novietoti transportlīdzekļ vai pie izbraukšanas nav redzams aiz stūriem notiekošais.

Papildaprīkojumā pieejamā sadursmes novēršanas brīdinājuma sistēma “Front Assist”, braukšanas joslu maiņas asistents “Side Assist” un braukšanas joslu uzturēšanas asistents “Lane Assist” savas darbības robežās palīdz novērst aizmugures sadursmes, kad aklajā zonā iebrauc kāds transportlīdzeklis vai pats automobilis nejauši novirzās no braukšanas joslas.

Braukšanu drošāku padara arī atbilstošs spiediens riepās, kas turklāt palīdz ietaupīt degvielu. Riepu spiediena uzraudzības sistēma savas darbības robežās informē par spiedienu katrā riepā.


 

BlueMotion Technology

 

Pārvietoties atbildīgi nozīmē dzīvot līdzi laikam. Touareg ar BlueMotion Technology ļauj rūpēties par apkārtējo vidi un uzlabo ekonomiju.

Domājot par ekonomiju.


Automobilim Touareg pieejamie dīzeļdzinēji jaudu uz riteņiem nogādā ar transmisijām ar optimizētu berzi. Arī BlueMotion stratēģijas ietvaros izstrādātās riepas ar zemu rites pretestību samazina berzes zudumus. Degvielas patēriņu palīdz samazināt arī brīvgaitas funkcija, kas ir pieejama ar standartaprīkojumā iekļauto 8 pakāpju automātisko transmisiju. Tā atvieno dzinēju, tikko kā autovadītājs noņem kāju no akseleratora pedāļa, ļaujot izmantot transportlīdzekļa kinētisko enerģiju un ietaupot degvielu.

Riteņu spoileri nodrošina labāku aerodinamiku un jaunajā Touareg ir pagarināti, lai vēl vairāk samazinātu vilkmi. Tas pats attiecas arī uz ārējo atpakaļskata spoguļu plūstošo formu. Ir samazināta arī dzesēšanas gaisa pretestība — tagad tas ieplūst dzinēja nodalījumā, maksimāli samazinot berzes zudumus.



 

Tehnoloģija

 

Apgaismoti līkumi, kinētiskās enerģijas izmantošana, bremzēšana avārijas situācijās: jaunajā Touareg ir pieejamas progresīvas sistēmas, kas ikdienā ir ārkārtīgi praktiskas.

Zinot, ko spēj tehnoloģija, prāts ir mierīgāks.

Touareg ir aprīkots ar virkni vērtīgu tehnoloģiju, bez kurām Jūs drīz vairs nemaz negribēsiet iedomāties savu dzīvi. Standartaprīkojumā iekļautie biksenona priekšējie lukturi un priekšējie miglas lukturi nodrošina izcilu redzamību un ceļa apgaismojumu.

Degvielas samazināšanas nolūkā ir pieejama Start/Stop sistēma un brīvgaitas funkcija. Dzinējs tiks izslēgts arī tad, ja automobilis apstāsies pie sarkanās gaismas, bet ar brīvgaitas funkciju Jūs varat maksimāli izmantot Touareg kinētisko enerģiju, ļaujot automobilim vienkārši ripot. Viss, kas Jums jādara, ir jāatlaiž akseleratora pedālis.

Touareg ir aprīkots ar funkciju, kas var izrādīties īpaši vērtīga kritiskās situācijās — pēcsadursmes bremzēšanas sistēmu. Ja sistēma uztver sadursmi, tā savas darbības robežās pārņem kontroli, kad autovadītājs pats vairs nespēj nobremzēt, lai samazinātu automobiļa ātrumu. Ir tik patīkami apzināties, ka automobilis ir aprīkots ar tik pārdomātām drošības sistēmām!


 

Bezceļu automobilis

 

Touareg mežonīgā daba nodrošina augstu komforta un drošības līmeni gan uz ceļiem, gan uz bezceļiem, piešķirot tam arī īsta apvidus automobiļa izveicību.
 

Pilnībā gatavs visekstremālākajiem apvidiem.


Jaunā Touareg lieliskās vilkmes rezerves ir noderīgas ne tikai uz bezceļiem. 4MOTION pastāvīgā visu riteņu piedziņa ļauj izbaudīt lielāku drošību, braucot pa praktiski jebkādu ceļa segumu, jo dzinēja jauda pēc nepieciešamības tiek vienlīdzīgi sadalīta uz visiem četriem riteņiem. Sistēma nepārtraukti regulē jaudas sadali, acumirklī pielāgojoties mainīgiem ceļa apstākļiem.

Ar elektroniski vadāmo 4XMOTION piedziņu maksimālo piedziņas jaudu iespējams iegūt, jau braucot ar mazu ātrumu. Tas ļauj izmantot Touareg kalnākāpēja dotības, lai iekarotu stāvas nogāzes ar slīpumu līdz 45°.

Tā arī pieejama ar pneimatisko piekari, kurai ir trīs režīmi: „COMFORT“, „NORMAL“ un „SPORT“. Pateicoties dinamiskajai amortizatoru kontrolei, kas darbojas ar sensoriem, piekare braukšanas laikā efektīvi absorbē bedres un grambas. Savukārt ar automātisko braukšanas augstuma kontroli maksimālais Touareg klīrenss ir 300 milimetri. Tas ļauj pārvarēt ne tikai seklus ūdens šķēršļus, bet arī augstas apmales, automobilim neatsitoties pret zemi.

Un visbeidzot bezceļu displejs ļauj vēl vieglāk orientēties nezināmās vietās. Tas darbojas kopā ar radio/navigācijas sistēmu, ekrānā attēlojot kompasu, augstuma atšķirības un stūres pagrieziena leņķi. Laiks mesties piedzīvojumos!