Golf Sportsvan

 

Pārliecinoša drošība.

Golf Sportsvan viennozīmīgi piedāvā plašu telpu visdažādāko plānu īstenošanai, taču tā izsmalcinātās un uzticamās drošības sistēmas pilnībā novērš riskus un jebkādu nedrošības sajūtu.


Elektroniskā trejektorijas stabilizācijas programma ar XDS+

 

Stabilizē, kad tas nepieciešams — elektroniskā trejektorijas stabilizācijas programma uztver situācijas, kurās ir apgrūtināta vadāmība, un palīdz novērst automobiļa sānslīdi vai slīdēšanu.

Inteliģenta stabilitāte.

Sarežģītākās braukšanas situācijās vai braucot pa slidenu vai mitru virsmu, strauji pagriežot stūri, it īpaši līkumos, var pazust saķere ar ceļu. Elektroniskā trajektorijas stabilizācijas programma tās darbības robežās spēj atpazīt šādas situācijas un novērst automobiļa izslīdēšanu un buksēšanu, izmantojot bremžu pretbloķēšanas sistēmu ABS, kurā ietilpst komforta bremzēšanas palīgsistēma, elektroniskā bremžu spēka sadales sistēma, dzinēja griezes momenta kontrole un vilkmes kontrole. Turklāt, ja tiek vilkta piekabe, sistēmas piekabes stabilizēšanas funkcija ļauj iedarboties uz tās gaitu un novērst automobiļa/piekabes nestabilitāti, pēc nepieciešamības samazinot dzinēja griezes momentu un uz atsevišķiem riteņiem pielietojot bremzes. Ātri braucot līkumā, elektroniskais diferenciāļa slēdzis XDS+ reaģē uz priekšējā iekšējā riteņa noslodzes samazināšanos. Palielinot bremžu spiedienu vienā automobiļa pusē, tā vadāmība līkumos tiek padarīta vēl sportiskāka un precīzāka.

 

Pēcsadursmes bremzēšanas sistēma

 

Pēcsadursmes bremzēšanas sistēma ir lieliska drošības palīgsistēma, kas palīdz izvairīties no tālākām sadursmēm un slīdēšanas.

Vairāk kā tikai bremzes.

Gandrīz piektā daļa visu negadījumu, kuros tiek gūti ievainojumi, ir saistīti ar vairāk kā vienu sadursmi. Tādēļ kopējā drošības aprīkojumā ir iekļauta novatoriskā pēcsadursmes bremzēšanas sistēma. Pēc tam, kad tiek konstatēta sadursme, tā automātiski pielieto bremzes, sistēmas darbības robežās novēršot sekojošu sadursmi vai mazinot tās nopietnību. Pēcsadursmes bremzēšanas sistēma tiek aktivizēta, kad divi neatkarīgi sensori uztver sadursmi, un atbilstoši iepriekš uzstādītai bremzēšanas intensitātei nobremzē automobili līdz ātrumam 10 km/h. Taču autovadītājs jebkurā laikā pats var pārņemt kontroli pār automobili.

 

Elektroniskā stāvbremze

 

Elektroniskā stāvbremze uzlabo gan drošību, gan komfortu — tā ļauj vienmērīgi uzsākt braukšanu un novērš transportlīdzekļa ripošanu atpakaļ, uzsākot braukšanu kalnā.

Noturiet auto uz vietas, vien nospiežot pogu.

Novietojot automobili stāvēšanai slīpumā vai uzsākot braukšanu kalnā, vienmēr pastāv risks, ka automobilis nejauši sāks ripot atpakaļ. Elektroniskā stāvbremze šo problēmu novērš. To var aktivizēt, vien nospiežot pogu, lai tā noturētu automobili uz vietas, izmantojot divus elektriskus motorus transmisijā. Stāvbremze tiek automātiski atbrīvota, kad tiek nospiests gāzes pedālis, ļaujot uzsākt braukšanu, automobilim pat nenoraustoties. Elektroniskajā stāvbremzē ietilpst arī Auto Hold funkcija, kas novērš nejaušu automobiļa ripošanu, stāvot pie luksofora vai slīpumos, kā arī atvieglo braukšanas uzsākšanu kalnā.

 

Pasažieru aizsardzība

 

Aizsardzība no visām pusēm — pasažieru aizsardzības sistēmā iekļauti papildu gaisa drošības spilveni visiem pasažieriem, kā arī pārdomāts drošības jostu komplekts ar brīdinājuma signālu un lampiņu.

Uzlabota aizsardzība.

Pateicoties paplašinātajai braucēju aizsardzības koncepcijai Golf Sportsvan, autovadītājam un blakussēdētājam ir pieejami priekšējie, sānu un galvas gaisa drošības spilveni, kā arī uzlaboti galvas balsti. Drošību vairo arī papildu autovadītāja ceļgalu gaisa drošības spilvens. Savukārt blakussēdētāja gaisa drošības spilvenu viegli var deaktivizēt, lai blakussēdētāja sēdeklī varētu uzstādīt bērnu sēdeklīti. Priekšējās trīspunktu drošības jostas ar inerces spolēm ir viegli nostiepjamas un regulējamas augstumā. Ja kāda drošības josta nav piesprādzēta, atskan skaņas signāls un iedegas lampiņa, lai brīdinātu autovadītāju. Papildaprīkojumā pieejami aizmugurējie sānu gaisa drošības spilveni.

 

Autovadītāja brīdināšanas sistēma

 

Autovadītāja brīdināšanas sistēma, kas neļauj autovadītājam iemigt, analizē autovadītāja uzvedību un, parādoties pirmajām noguruma pazīmēm, izdod brīdinājuma signālu.

Uzmundrinošs ceļabiedrs.

Garos pārbraucienos, kad braukšana ir monotona, ļoti iespējams, ka parādīsies autovadītāja noguruma pazīmes. Trendline un Comfortline papildaprīkojumā pieejamā, bet Highline iekļauta jau standarta aprīkojumā, autovadītāja brīdināšanas sistēma analizē autovadītāja braukšanas uzvedību, balstoties uz stūres kustībām. Ja tiek uztverta kāda novirze no normālas braukšanas, sistēma raida skaņas brīdinājuma signālu un iesaka atpūsties.

 

Riepu spiediena uzraudzības sistēma

 

Riepu spiediena uzraudzības sistēma nepārtraukti uzrauga riepu spiedienu un palīdz autovadītājam saglabāt pareizu spiedienu riepās.

Modrs uzraugs.

Ja kādā riepā sāk zust spiediens, samazinās tās rādiuss. Tas, savukārt, liek ritenim griezties ātrāk kā citiem riteņiem, kā rezultātā palielinās degvielas patēriņš un samazinās vadāmības stabilitāte. Standartaprīkojumā iekļautais riepu spiediena indikators izmanto riepu griešanās ātruma sensorus ABS, lai uzraudzītu riepu spiedienu un brīdinātu autovadītāju, tiklīdz spiediens kādā riepā samazinās. Tas ļauj ātrāk reaģēt un pie pirmās izdevības piepumpēt attiecīgo riepu līdz pareizajam spiedienam.